Přeplavba Na lodi Lagoon 40, HEROINA Kotviště ACI Marina Dubrovnik, Komolac Země Chorvatsko Roční období Jaro, Podzim

Plavíte se stále na jednotrupé plachetnici. Chcete zažít prostor na lodi a pohodlí? Chcete si nechat na stole rozpitou kávu v hrníčku anebo skleničku vína a plout na plné plachty? To vše zažijete na vícetrupé jachtě. Vyzkoušejte, jaké je to plavit se na katamaránu. Garantujeme Vám, že po této plavbě se Vám na jednotrupou plachetnice nebude chtít vracet.

Délka kurzu:

Týden

Co kurz obsahuje?:

Na katamaránu Lagoon 40 se jménem Heroina vás naučíme ovládání pod plachtami i s jedním nebo oběma motory. Naučíte se jak plout bezpečně na vlnách, jak a kdy refovat
plachty, vysvětlíme vám AIS (automatický identifikační systém), naučíme vás, jak se vyrábí sladká voda ze slané. Vyzkoušíte si manévry s Heroinou v přístavu a to parkování na muringové lano a nebo bokem k molu. Naučíte se odplouvat od mola za větru. Vše si sami vyzkoušíte a osaháte.

Pro koho je kurz určen?

Kurz je určen pro dobrodruhy a milovníky moře, kterým je už jednotrupá plachetnice malá. Prostřednictvím kurzu si můžete katamarán osahat a zjistit, zda v budoucnu se budete chtít vrhnout do kapitánský zkoušek nebo radši řízení necháte na kapitánovi. Kurz zajisté potěší i jako dárek všechny milovníky plachtění.

Na čem se budeme plavit?

Katamarán, jak název napovídá, má 2 trupy. V každém z trupů jsou dvě kajuty pro dva, a navíc jedna kajuta pro jednoho ve špičce. V kajutách pro dva je vždy dvojlůžková postel s kvalitní matrací a rošty, okno s výhledem na vodní hladinu a vlastní koupelna včetně sprchy a toalety. Na palubě je společný prostor, jehož součástí je kapitánský můstek a kuchyň. Dobroty, které kuchař připraví, si sníme na zádi s výhledem na moře. Na střeše paluby, na bocích i přídi se dá ležet a opalovat. Majitelé Milan s Marcelou pokřtili katamarán jménem Heroina, neboli hrdinka. Fotky přímo z Heroiny si můžete prohlédnout zde.ACI Marina Dubrovnik, Komolac

Již brzy bude možné vyplout.
Termíny pro tento kurz připravujeme.