O nás

Na začátku byla obrovská touha plavit se na moři a velký sen vlastnit svoji loď. Ten sen byl silný.

Kdo jsme?
Jsme rodina Soukupovic. Mé jméno je Milan a tak trochu kvůli mně jsme se s celou rodinou zamilovali do moře a lodí. Jachtaření se věnujeme od roku 2005 a během let nám přirostl k srdci jeden konkrétní typ lodi, katamarán. V roce 2020 jsem si splnil sen a pořídili si jeden vlastní - katamarán Lagoon 40 a pojmenovali ho, nebo vlastně jí, Heroina.

Co děláme?
Sdílíme svou vášeň pro to, co nás baví, s ostatními. Katamarán jsme si nepořídili pro sebe, ale abychom se o něj s vámi podělili a umožnili vám nahlédnout do krásného světa jachtaření. A s tímto cílem vznikl HEROS TRAVEL.

Pro koho?
Pro všechny, které láká moře, slunce a plavba na lodi. Pro objevitele, kteří chtějí poznávat svět z mořské hladiny i požitkáře, hledící na západ slunce se sklenkou vína. Pro výpravy za dobrodružstvím i za lokálním jídlem a kulturou. Pro ty, kteří chtějí navštívit místa, kam se suchou nohou nejde dostat a na chvíli utéct z hektického suchozemského života.

V čem jsme jiní?
Zážitky připravujeme tak, jako bychom jeli na dovolenou s vlastní rodinou. Chcete si pronajmout samotnou jachtu. Vymydlíme ji a nachystáme tak, abyste se v ní cítili jako doma. Využijete služby kapitána? Nepošleme s vámi nikoho cizího, ale z kapitánů v rodině, Milana Soukupa zk., nebo syna Milana Soukupa ml. Máte chuť  poznat něco nového? Zúčastněte se některého z kurzů nebo zážitkových plaveb a těšte se na příjemnou atmosféru, zábavnou společnost a nevšední zážitky.

Jak to všechno začalo? 
Psal se rok 2003, kdy jsme trávili dovolenou s přáteli v Chorvatsku a já dostal nápad, alespoň na dva dny si půjčit loď a vyplout na ostrov. Podařilo se a vypluli jsme na malé motorové bárce. V tu chvíli mě to chytilo a nepustilo. Následoval kapitánský kurz v roce 2005 a od té doby se na Jadran a plachetnice vracíme každý rok i několikrát. Už ani nevím, kdy to bylo, ale jednohoho dne přišel nápad, vlastní loď. A jelikož poslední roky si pronajímáme jen katamarány a uchvátili nás, rozhodli jsme se právě pro katamarán. Už několik let zpátky jsme jezdili po výstavách lodí a stále jsme jen vybírali a vybírali. Až nám osud přivál do cesty pana Tomáše Kapičku, majitele firmy Altumare. Ze začátku jsem mu nerozuměl, protože místo aby mi jako výhradní zástupce firmy Lagoon pro Českou republiku loď nabízel, začal mi koupi rozmlouvat. Asi jsem byl neoblomný a v září 2019 na výstavě lodí v Cannes jsme podepsali objednávku na katamarán Lagoon 40.
Byl jsem šťastný. Termín dodání byl květen 2020. A začalo zařizování. Věděli jsme od začátku, že loď půjde do charteru v Chorvatsku a že to bude v Dubrovníku, kde má naše chorvatská společnost HEROS SERVIS d.o.o. již zakoupený apartmán. Proto mě čekala práce se zařízením všech formalit, ale hlavně se zařízením financování poloviny katamaránu. Na podzim jsem vybral společnost OTP leasing a domluvili jsme se. A pak to přišlo. A celý svět to ochromilo. Covid. Nenávidím ho. Domluvené financování najednou nebylo. Nikdo nevěděl, co bude a jak to bude dál. My jsme v tu chvíli měli zaplacenou zálohu na katamarán a před námi nelehký úkol, sehnat financování. Nakonec se podařilo! Něco z našeho majetku jsme prodali a s částí nám pomohl pan Kapička. Takhle si představuji spolupráci. Jen uzavřenou kupní smlouvou to nekončí. Vybrali jsme si dobře.No a pak kvůli Covidu uzavřela firma Lagoon na nějaký čas fabriku. Vše se začalo prodlužovat. Termín dodání byl posunut. Vše se zdrželo o měsíc a půl. Katamarán dorazil do La Rochelle 29.6.2020 a já za ním 8.7.2020. Můj dlouholetý sen. Vlastní katamarán. Slavnostně jsme ho pokřtili. Katamarán Lagoon 40 dostal krásné jméno z latiny “HEROINA”. HRDINKA. Zbývalo jen přepravit Heroinu z La Rochelle ve Francii do Dubrovníku v Chorvatsku. Po plavbě, která trvala 27 dní a byla dlouhá 2 700 NM, jsme přistáli v domovské marině v Dubrovníku. Tady má Heroina domov.