Přeplavba Na lodi Lagoon 40, HEROINA Start ACI Marina Dubrovnik, Komolac Cíl ACI Marina Dubrovnik, Komolac Země Chorvatsko Chorvatsko Roční období Jaro, Podzim
Posuňte vaší dovolenou o krůček dál
Máte rádi plavbu i nevšední zážitky? Bitva o Dubrovník nabízí kombinaci obojího. Pojďte zažít nevšední dovolenou v tajuplném Dubrovníku. Historické město zapsané v UNESCU, známý přístav, velké i malé uličky plné ze subtropické flóry a ideální podnebí s více než 250 slunečnými dny v roce a průměrnou letní teplotou 21°C. Toto vše vybízí k nevšedním zážitkům. Vezmeme Vás do zákoutí, které klasický turista těžko objeví. Byla by přece škoda nezažít vše, co Dubrovník nabízí. 

Navštívíme

Určitě nemůže chybět procourat staré město. Zakotvíme před starým přístavištěm nedaleko hradeb. Na člunu se dopravíte do starého přístaviště a pak hurá na hradby a procházku městem. Dále navštívíme ostrůvek Lokrum. Je vzdálený asi 700 metrů jihovýchodně od dubrovnického starého přístavu. Geograficky se počítá k Elafitským ostrovům, ale pro svou blízkost se pokládá takřka za součást Dubrovníku. Lokrum je pro své geomorfologické zvláštnosti a pro svou flóru chráněným územím (chráněno 72 ha). Budeme se plavit po Elefitských ostrovech. První v řadě je ostrov Koločep kterému místní neřeknou jinak než Kalamota. Na něm se vylodíme a projdeme si ho pěšky. Další z ostrovů je Lopud, kde je nádherná písečná pláž Šunj. Třetím z ostrovů kde budeme kotvit je Šipan. Zde můžeme taktéž na pěší tůru. Určitě se podívám do městečka Ston.

Městečko (580 obyv.) s přístavem na severozápadním pobřeží Stonského průlivu na úzké šíji, která spojuje Pelješac s pevninou, 51 km severozápadně od Dubrovníku.
Mezi hlavní hospodářské činnosti patří rybářství a chov ústřic, zemědělství a tak jako před staletími těžba soli ze salin (i když už ne v dřívějším rozsahu).

Na čem se budeme plavit? 

Katamarán, jak název napovídá, má 2 trupy. V každém z trupů jsou dvě kajuty pro dva, a navíc jedna kajuta pro jednoho ve špičce. V kajutách pro dva je vždy dvoulůžková postel s kvalitní matrací a roštem, okno s výhledem na vodní hladinu a vlastní koupelna včetně sprchy a toalety. Na palubě je společný prostor, jehož součástí je kapitánský můstek a kuchyň.Dobroty, které kuchař připraví, si sníme na zádi s výhledem na moře. Na střeše paluby, na bocích i přídi se dá ležet a opalovat. Majitelé Milan s Marcelou pokřtili katamarán jménem Heroina, neboli hrdinka. Fotky přímo z Heroiny si můžete prohlédnout zde.

Co je zahrnuto v ceně plavby?

  • Ubytování na katamaránu HEROINA
  • Sklenka vybraného vína k večeřím na lodi
  • 2l vody na osobu a den
  • Ochutnávka ústřic na farmě.
  • Průvodce po Dubrovníku, transfery z lodi do města a zpět v rámci prohlídky
  • Káva Nespresso na lodi

ACI Marina Dubrovnik, Komolac

Již brzy bude možné vyplout.
Termíny pro tento zážitek připravujeme.