Zážitková plavba Malta - Dubrovník

Přeplavba Na lodi Lagoon 40, HEROINA Start Valletta, marina Grand Harbour Cíl ACI Marina Dubrovnik, Komolac Země Malta Chorvatsko Roční období Podzim

Dobrodružství a odpočinek na vlnách středozemního moře.

Vydejte se načerpat energii před zimou na dobrodružnou přeplavbu z Malty do Dubrovníku. Dvoutýdenní plavba vás zavede do Řecka, Albánie, Černé hory a na konec do chorvatského Dubrovníku. Čeká vás dávka poctivého jachtaření i relax v zátokách a na plážích. Přeplavba z Malty do domovské ACI Mariny v Dubrovníku je poslední plavba katamaranu Heroina, model Lagoon 40 v sezónně 2021.

Na čem se budeme plavit?

Katamarán, jak název napovídá, má 2 trupy. V každém z trupů jsou dvě kajuty pro dva, a navíc jedna kajuta pro jednoho ve špičce. V kajutách pro dva je vždy dvojlůžková postel s kvalitní matrací a rošty, okno s výhledem na vodní hladinu a vlastní koupelna včetně sprchy a toalety. Na palubě je společný prostor, jehož součástí je kapitánský můstek a kuchyň. Dobroty, které si připravíme, si pak sníme na zádi s výhledem na moře. Na střeše paluby, na bocích i přídi se dá ležet a opalovat. Majitelé Milan s Marcelou pokřtili katamarán jménem Heroina, neboli hrdinka. Fotky přímo z Heroiny si můžete prohlédnout zde.

Kudy a kdy poplujeme? 

Malta, Valletta 6.11.2021
Naším výchozím bodem přeplavby je Valletta, město s pestrou historií, plné zajímavých míst. Za shlédnutí rozhodně stojí zahrady Barrakka s panoramatickým výhledem na takzvaná Tři města – tři části Vallety oddělené zátokami, vedle kterých se můžete projít uličkami historického centra.
Sobota během dne před naloděním, nebo večer jsou ideální časy pro prohlídku města.
Na cestu vyrazíme v neděli dopoledne po nákupu zásob. Hned na začátku cesty si užijeme spoustu jachtaření, můžeme se těšit na plné čtyři dny a noci nepřetržité plavby.

Korfu 10. - 14.11.2021
Prvním záchytným bodem je řecký ostrov Korfu. Po intenzivním jachtingu na několik dnů zvolníme, poplavíme se podél východního pobřeží ostrova posetého množstvím malých měst a přístavů a užijeme si pláže bez turistů. Kotvit budeme v klidných zátokách, odkud můžeme vyrazit za místní kuchyní. 

Albánie, Drač 15. - 16.11.2021
Po kratší přeplavbě na sever se zastavíme u albánských břehů. Naším útočištěm se na dva dny stane historické město Drač, neboli Durres. Durres je známý pro největší pláže v Albánii. Většina pláží je písečná a dlouhá několik kilometrů. Kromě krásného písku a pláží jsou na většině z nich hotely, restaurace a bary. 

Černá Hora, Boka Kotorská 17. - 19.11.2021
Posposlení zastávkou je turisty zatím málo objevená Černá hora. Nicméně už samotný příjezd 29 kilometrů dlouhým zálivem napoví, že přijíždíme na výjimečné místo. Okouzlí vás úzké kamenné uličky i neočekávané pláže schované přímo v historickém centru. V této části roku jsou zde prakticky už jen místní obyvatelé a my si tak užijeme opravdu autentický pobyt. 

Chorvatsko, Dubrovník 20.11.2021
Cíl naší cesty, kde se rozloučíme. Před odjezdem si určitě nenechte ujít návštěvu historického centra města. Pokud budete mít tu možnost, zvažte zůstat aspoň jeden večer navíc. Budete si pak moci vychutnat atmosféru večerního života v Dubrovníku, zrcadlově blyštivé mramorové chodníky a plachtící rorýsy nad hlavou. 

Co si (ne)vzít s sebou? 

Jestli se chystáte na svou první plavbu na jachtě, podívejte se na rady od kapitána Milana Soukupa, co si zabalit a na co se připravit. Najdete je pod odkazem "Jak se připravit na cestu" na konci článku. Podle seznamu si můžete rovnou odškrtávat, co máte sbaleno :-)  
Na loď si vezměte měkké zavazadlo, které půjde po vybalení zmačkat nebo složit. Tvrdé skořepinové kufry není na lodi kde uskladnit. 
Určitě je dobré přibalit oblečení co nepromokne a neprofoukne, minimálně bundu. Na přídi a bocích lodi to za větrnného počasí stříká.
Večer přijde vhod teplejší svetr nebo mikina. Na chladnějších plavbách je vítaným doplňkem i čelenka nebo čepice, ale doporučujeme ji přibalit i v letních měsících.
Na lodi chodíme bosí. Pokud si přeci jen chcete vzít s sebou boty na loď, můžete si přivézt jachtařské boty s bílou podrážkou. Pantofle ani žabky nejsou vhodné z důvodu bezpečnosti.
Sluneční brýle a opalovací krém jsou na moři ještě důležitější než na pláži.
Pokud plánujete některou noc strávit na palubě s výhledem na hvězdy, vezměte si s sebou spacák. Karimatku využijete pro ležení na střeše nebo bocích lodi nejen v noci, ale není nezbytná.
Loď v noci může vydávat roztodivné zvuky. Někoho to uspává, jiné ruší. Pokud patříte do druhé skupiny, nezapomeňte na špunty do uší.

Co je zahrnuto v ceně plavby? 

Ubytování na katamaránu Heroina od 6.11. 17:00 do 20.11. 9:00,
Jídlo a nealkolické nápoje včetně nespressa z kávovaru na Heroině,
Služby kapitána,
Kotvení v marinách,
Palivo do Heroiny,
Povlečení, ručníky a úklid.

Co není zahrnuto v ceně plavby? 

Doprava na Maltu a z Dubrovníku,
Zdravotní pojištění,
Vstupy do národních parků, památek, které je možné cestou navštívit apod.


Valletta, marina Grand Harbour

Již brzy bude možné vyplout.
Termíny pro tento zážitek připravujeme.