Zážitková plavba kolem Malty 16 653 Kč / týden

Přeplavba Na lodi Lagoon 40, HEROINA Kotviště Valletta, marina Grand Harbour Země Malta Roční období Podzim

Majestátné skály, nekonečné výhledy a volnost na moři.

Navštivte s námi ostrovy Malta, Gozo a Comino a užijte si tu nejlepší kombinaci pobytu na luxusní jachtě jako plovoucí základny pro prozkoumávání tajů ostrovů ať z moře, nebo na souši. Kapitán lodi brázdí okolní vody pravidelně a vezme vás na svá oblíbená místa, dá ale prostor i vašim přáním a zaveze vás, kamkoliv si budete přát a půjde tam zakotvit. Zážitková plavba okolo maltských ostrovů je na katamaranu Heroina pouze pro 8 cestujících, je tak ideální cestou pro nerušené poznání této malé, ale pestré země. 


Co čekat od samotné plavby?
Katamaran Lagoon 40 s názvem Heroina na vás bude čekat v centru hlavního města Malty - Valletta a na konci týdenní plavby vás zde zase vyloží.
Plavba je ve stylu pěší túry po Maltě a jejích dvou přilehlých ostrovech Comino a Gozo. Heroina bude sloužit jako plovoucí hotel. Doveze vás vždy na dohodnuté místo, kde si budete moci projít kus ostrova, památky a vše, co bude v okolí zajímavé. Večer vždy Heroina počká na návrat klientů na smluveném místě. Na noc budeme kotvit v klidných zátokách. Některé z nich jsou dechberoucí. Na Heroině je možné ráno posnídat a po návratu povečeřet, proto před vyplutím nakoupíme zásoby a během plavby dokoupíme, co bude potřeba. Vaření si klienti na lodi zajišťují sami.

Jak to vypadá na lodi?
Katamarán, jak název napovídá, má 2 trupy. V každém z trupů jsou dvě kajuty pro dva, a navíc jedna kajuta pro jednoho ve špičce. Heroina tak pojme až 12 lidí včetně kapitána. My na naší plavbě obsadíme jen kajuty pro dva, přední využijeme jako dodatečný úložný prostor. V kajutách pro dva je vždy dvojlůžková postel s kvalitní matrací a rošty, okno s výhledem na vodní hladinu a vlastní koupelna včetně sprchy a toalety. Na palubě je společný prostor, jehož součástí je kapitánský můstek a kuchyň, která je plně vybavená a k volnému využití hostů. Jídlo a pití si nejlépe vychutnáte na zádi s výhledem na moře. Na střeše paluby, na bocích i přídi se dá ležet a opalovat. Fotky přímo z Heroiny si můžete prohlédnout zde.

Co je zahrnuto v ceně plavby?
Ubytování na katamaránu Heroina od 30.10. 17:00 do 6.11. 9:00
Služby kapitána.
Kotvení v marinách a palivo.

Co není zarnuto v ceně plavby?
Doprava na Maltu a zpět
Zdravotní pojištění
Jídlo a nápoje na lodi
Vstupy do národních parků, památek apod.Co si (ne)vzít s sebou?
Jestli se chystáte na svou první plavbu na jachtě, podívejte se na rady od kapitána Milana Soukupa, co si zabalit a na co se připravit. Najdete je pod odkazem "Jak se připravit na cestu" na konci článku. Podle seznamu si můžete rovnou odškrtávat, co máte sbaleno :-)  
Na loď si vezměte měkké zavazadlo, které půjde po vybalení zmačkat nebo složit. Tvrdé skořepinové kufry není na lodi kde uskladnit. 
Určitě je dobré přibalit oblečení co nepromokne a neprofoukne, minimálně bundu. Na přídi a bocích lodi to za větrnného počasí stříká.
Večer přijde vhod teplejší svetr nebo mikina. Na chladnějších plavbách je vítaným doplňkem i čelenka nebo čepice, ale doporučujeme ji přibalit i v letních měsících.
Na lodi chodíme bosí. Pokud si přeci jen chcete vzít s sebou boty na loď, můžete mít jachtařské boty s bílou podrážkou. Pantofle ani žabky nejsou vhodné z důvodu bezpečnosti.
Sluneční brýle a opalovací krém jsou na moři ještě důležitější než na pláži.
Pokud plánujete některou noc strávit na palubě s výhledem na hvězdy, vezměte si s sebou spacák. Karimatku využijete pro ležení na střeše nebo bocích lodi nejen v noci, ale není nezbytná.
Loď v noci může vydávat roztodivné zvuky. Někoho to uspává, jiné ruší. Pokud patříte do druhé skupiny, nezapomeňte na špunty do uší.

Jaký je itinerář plavby?
Tato zážitkové plavba nemá přesně daný itinerář vyjma toho, že začneme a skončíme ve Vallettě :-)
Vše záleží na tom, kam se budete chtít podívat a také na počasí. Nemá smysl jet několik hodin proti vlnám, když můžeme plachtit opačným směrem a na dané místo se vrátit jiný den.
První večer budeme kotvit ve Vallettě, kde bude dostatek času se s kapitánem dohodnout na plánu cesty.
Ale už teď si můžete přečíst několik tipů, kam na Maltě vyrazit: 1. Hlavní město Valletta. V rámci plavby ho budete mít možnost prozkoumat v sobotu před vyplutím, nebo následující sobotu po návratu. 
2. Marsaxloxx je nejlepší navštívit v neděli, kdy se tu odehrává tradiční "rybí trh". Vedle ryb tu naleznete i další místní produkty, ale i suvenýry.
3. Jen kousek od Marsaxloxxu je St. Peter's Pool. Úzký záliv mezi skalami s průzračnou vodou. Ideální místo na koupání.
4. Mdina. Ztratit se v uličkách tohoto historického města, navštívit katakomby a katedrálu, to jsou jen některá z lákadel.
5. Blue Grotto. Skalní okno, které můžete obdivovat přímo z lodi.
6. Útesy Dingli. Jedno z nejhezjších míst pro pozorování západu slunce na Maltě.
7. Trek napříč ostrovem z Xemxija do Golden Bay. Na tento trek je dobré jít s průvodcem. Ne, že by se na Maltě dalo ztratit, ale mohli byste minout ta nejhezčí místa.
8. Blue lagoon a Crytal lagoon. Jedny z nejkrásnějších zátok na ostrově s výhledem na západ slunce.
9. Blue hole. Ikonické místo pro potápění na Maltě. 
10. Vesnice Pepka námořníka. Ano, na Maltě je skutečná vesnice Pepka námořníka. Nevěříte?
Valletta, marina Grand Harbour