Zážitková plavba Dubrovník - Malta 42 960 Kč / 2 týdny

Přeplavba Na lodi Lagoon 40, HEROINA Start ACI Marina Dubrovnik, Komolac Cíl Valletta, marina Grand Harbour Země Chorvatsko Malta Roční období Podzim

Ochutnávka toho nejlepšího z jihu středomoří.

Prodlužte si léto a vyplujte s Heroinou na dvoutýdenní přeplavbu z Dubrovníku na Maltu. Cesta vás zavede do Černé hory, podél pobřeží Itálie a Sicílie až na sopečné Liparské ostrovy, kde s trochou štěstí uvidíme lávu stékající do moře. Nakonec dorazíme do Valletty, hlavního města Malty s bohatou historií a architekturou. Během plavby si užijeme jak pořádné jachtaření, tak odpočinek v zátokách a na plážích. Těšit se můžete i na vyhlášenou italskou kuchyni, kterou si podél pobřeží vychutnáme v její různorodé regionální podobě. Přeplavba na Maltu je kombinací dobrodružné a odpočinkové dovolené pro všechny, kteří chtějí vystoupit ze své komfortní zóny na palubě komfortní lodi.

Na čem se budeme plavit?

Katamarán, jak název napovídá, má 2 trupy. V každém z trupů jsou dvě kajuty pro dva, a navíc jedna kajuta pro jednoho ve špičce. V kajutách pro dva je vždy dvojlůžková postel s kvalitní matrací a rošty, okno s výhledem na vodní hladinu a vlastní koupelna včetně sprchy a toalety. Na palubě je společný prostor, jehož součástí je kapitánský můstek a kuchyň. Dobroty, které kuchař připraví, si sníme na zádi s výhledem na moře. Na střeše paluby, na bocích i přídi se dá ležet a opalovat. Majitelé Milan s Marcelou pokřtili katamarán jménem Heroina, neboli hrdinka. Fotky přímo z Heroiny si můžete prohlédnout zde.

Kudy a kdy poplujeme? 

Chorvatsko, Dubrovník 2.10.2021
Výchozí bod přeplavby, domovské kotviště katamaránu Heroina, kde se společně nalodíme. Nemůžeme si nechat ujít atmosféru večerního života v Dubrovníku, zrcadlově blyštivé mramorové chodníky a plachtící rorýsy nad hlavou. Je to ideální místo, kde se naladit na středomořskou pohodu a nadcházející cestu.Černá Hora, Boka Kotorská 3.10. - 4.10.

První zastávkou je Černá hora, turisty zatím ještě málo objevená. Nicméně už samotný příjezd 29 kilometrů dlouhým zálivem napoví, že přijíždíme na výjimečné místo. Okouzlí vás úzké kamenné uličky i neočekávané pláže schované přímo v historickém centru. Itálie - Otranto 4.10. - 5.10.

Po kratší přeplavbě k pobřeží Itálie, zakotvíme u města Otranto, malebného klidného přístavu v regionu Apulia přímo na podpatku italské boty. Ve městě ochutnáme a pak zcela jistě i nakoupíme výborná Apulijská vína. Apulia je typickou oblastí pro plné, ovocné Primitivo. Za návštěvu určitě stojí i nedaleká pláž Baia Dei Turchi.

Itálie - Crotone 6.10. - 7.10.

Další zastávkou jižním směrem je město Crotone. Ještě než sem dorazíme, podíváme se cestou na Il Ciolo, pláž schovanou mezi skalními úžinami. Instagramové nadšence potěší most klenoucí se přes skalní úžinu přímo nad pláží. Il Ciolo je oblíbené místo pro koupání. Samotné Crotone je poklidné město s pestrou historií, během které se zde vyskytla řada osobností antiky, jako třeba Pythagoras, který zde založil filozofickou školu.


Itálie - Reggio Calabria 8.10. - 9.10.

V regionu Calabria navštívíme ještě přístavní město Reggio Calabria. K zajímavostem rozhodně patří Museo Nazionale del Bergamotto, neboli museum bergamotu, ideální místo pro nákup suvenýru z cest vašim polovičkám. Bergamot je tradiční složkou při výrobě parfémů, využívá se v aromaterapii nebo výrobě slavného čaje Earl Grey.

Lipari 9.10. - 12.10.

Liparské ostrovy jsou jedinečné svou stále aktivní sopkou Stromboli. Nenecháme si ujít unikátní příležitost zažít sopečné divadlo z blízkosti několika desítek metrů. Při troše štěstí můžeme narazit na sopečné sklo, využívané v chirurgii pro výrobu skalpelů. Máte-li rádi kapary, Lipary je to správné místo na nákup, pěstují se zde ve velkém. Kdo má raději sladké, přijde si take na své, navštívíme tradiční výrobu slavných vánočních cukrovinek, vyvážených do celého světa.

Catania 13.10. - 14.10.

A už jsme skoro u cíle. Poslední zastávka je na ostrově Sicílie a bude stát za to. Podél východního pobřeží poplujeme okolo města Taormina a dále vstříc Etnou zkoušené Katánii a Syrakusám, městě, které proslavila věta “neruš mé kruhy” nebo jedno z největších antických divadel.

Malta, Valletta 15.10.

I když se už rozloučíme s Heroinou, hlavní město Valletta si zaslouží, abyste v něm ještě pár hodin setrvali. Navštivte zahrady Barrakka s panoramatickým výhledem na takzvaná 3 města – 3 části Vallety oddělené zátokami, nebo se projděte uličkami historického centra.

 

Co si (ne)vzít s sebou? 

Na loď si vezměte měkké zavazadlo, které půjde po vybalení zmačkat nebo složit. Tvrdé skořepinové kufry není na lodi kde uskladnit. 
Určitě je dobré přibalit oblečení co nepromokne a neprofoukne, minimálně bundu. Na přídi a bocích lodi to za větrnného počasí stříká.
Večer přijde vhod teplejší svetr nebo mikina. Na chladnějších plavbách je vítaným doplňkem i čelenka nebo čepice, ale doporučujeme ji přibalit i v letních měsících.
Na lodi chodíme bosí. Pokud si přeci jen chcete vzít s sebou boty na loď, můžete si přivézt jachtařské boty s bílou podrážkou. Pantofle ani žabky nejsou vhodné z důvodu bezpečnosti.
Sluneční brýle a opalovací krém jsou na moři ještě důležitější než na pláži.
Pokud plánujete některou noc strávit na palubě s výhledem na hvězdy, vezměte si s sebou spacák. Karimatku využijete pro ležení na střeše nebo bocích lodi nejen v noci, ale není nezbytná.
Loď v noci může vydávat roztodivné zvuky. Někoho to uspává, jiné ruší. Pokud patříte do druhé skupiny, nezapomeňte na špunty do uší.

Co je zahrnuto v ceně plavby? 

Ubytování na katamaránu Heroina od 2.10. 17:00 do 16.10. 9:00,
Jídlo a nealkoholické nápoje na lodi,
Káva z kávovaru Nespresso,
Služby kapitána,
Kotvení v marinách,
Palivo do katamaránu Heroina,
Ložní prádlo, ručníky, 
Úklid Heroiny.

Co není zahrnuto v ceně plavby? 

Doprava do Dubrovníku a z Malty,
Zdravotní pojištění,
Vstupy do národních parků, památek, které je možné cestou navštívit apod.

 

ACI Marina Dubrovnik, Komolac

Pozor námořníku! Toto je přeplavba.
To znamená, že zážitek končí jinde, než začíná.